dr-spizewska_sesja_2063
dr-spizewska_sesja_2135
3
dr-spizewska_sesja_1998
implantologia_600x400

Implantologia
Iława

Implanty stomatologiczne to w obecnych czasach najnowocześniejsza i najmniej destrukcyjna metoda odbudowy braków zębowych, stanowiąca najlepszą alternatywę dla zdrowych zębów. Leczenie opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębowe i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia, czy też próchnicy. Implant zębowy to niewielki, kilkumilimetrowy element w postaci na przykład stożka, stanowiący substytut korzenia zęba. Osadzony w kości szczęki, jest podstawą dla pracy protetycznej i służy, jako filar umożliwiający zamocowanie mostu, korony lub protezy.

Zastosowanie implantów niesie za sobą korzyści:

  • Implant wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy spełnia funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej
  • Rekonstruowany ząb jest trwale i solidnie umocowany i w praktyce nie różni się wyglądem ani funkcjonalnością od własnych zębów pacjenta
  • Implanty wyglądają i funkcjonują jak prawdziwe zęby
  • W naszym gabinecie stosujemy system implantologiczny Astra Tech, Straumann, INNO – jedne z najlepszych systemów używanych w Polsce i na świecie
  • Szczegółowe informacje o implantach  na stronie: www.wszystkooimplantach.pl

Co warto wiedzieć o implantach?

Czym dokładnie są implanty? Czasami pojęcie implant mylnie rozumiane jest jako całość konstrukcji, która zastępuje zęba. Dokładniej, implant jest elementem umieszczanym w kości z zewnątrz niewidocznym. Ma postać maleńkiej śrubki, nieprzekraczającej swoimi rozmiarami kilku milimetrów. Element ten wykonywany jest zazwyczaj z metali biokompatybilnych (czyli tolerowanych przez organizm) lub z ceramiki. Stanowi on fundament dla widocznej części zęba – czyli tak zwanej korony.

W jakim celu stosuje się implanty zębowe?

Zadaniem implantów zębowych jest zastąpienie braków w uzębieniu, które powstały na skutek chorób, urazów czy próchnicy. Profesjonalnie wykonany i wszczepiony implant zębowy praktycznie nie różni się od zębów naturalnych. Dzięki implantom możesz cieszyć się pięknym uśmiechem, bez obaw, że ktoś zauważy różnicę.

Materiał, z jakiego wykonany jest implant, odznacza się niezwykłą wytrzymałością. „Trzecie zęby” nie tylko estetycznie wyglądają, ale i umożliwiają swobodne gryzienie pokarmów. Implanty zębowe sprawiają, że poczujesz się pewniej i swobodniej. Uśmiech znów zagości na Twojej twarzy!

Jak zakłada się implanty zębowe?

Implant wykonany z metalu biokompatybilnego jest wszczepiany bezpośrednio w kość szczęki. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ryzyko wystąpienia negatywnej reakcji organizmu na wszczepienie implantu jest niewielkie. Metal, z jakiego wykonuje się implant zębowy, jest w pełni tolerowany przez organizm. W niedługim czasie od wszczepienia implantu następuje jego zrośnięcie się z kością szczęki lub żuchwy.

Za pomocą implantu można uzupełnić jeden lub kilka zębów sąsiadujących ze sobą. W przypadku uzupełniania większych braków zębowych, nie jest konieczne wszczepianie implantu w miejsce każdego zęba z osobna, np. most zastępujący 3 zęby trzonowe może opierać się tylko na dwóch implantach.

Zalety implantów zębowych

Największą zaletą implantów zębowych jest poczucie pełnego komfortu – niezależnie od pory dnia czy sytuacji. Implanty zębowe pozwalają na swobodne funkcjonowanie, tak jakby były naturalnymi zębami. Jedzenie jabłek, orzechów, świeżych warzyw nie będzie problemem!

Implanty zębowe są bardzo estetyczne. Bogaty wybór materiałów i odcieni umożliwia dobór korony o bardzo naturalnym wyglądzie, który nie będzie się różnić od pozostałych zębów.

Użytkowanie implantów zębowych jest bardzo komfortowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych protez nie powodują one otarć, nie ranią dziąseł, są wygodne i w pełni dopasowane. Założenie implantu wypełniającego miejsce po kilku zębach – tak zwanego mostu – nie wymaga szlifowania czy piłowania sąsiednich zębów.

Masz pytania dotyczące implantów zębowych? Zapraszamy do naszego gabinetu w Iławie. Nasi doświadczeni stomatolodzy rozwieją wszystkie wątpliwości!