Recesje dziąsłowe przed zabiegiem:

Dziąsła po przeszczepie i regeneracji Emdogain:

Periodontologia
Iława

Od wielu lat z sukcesem leczymy choroby przyzębia zwane potocznie paradontozą. Odpowiednio wcześnie wykryte mogą być całkowicie uleczalne lub, stosując najnowsze metody leczenia, zatrzymane, a własne zęby uratowane na wiele lat. Czynniki takie jak palenie papierosów, stres, cukrzyca, choroby ogólne, nieodpowiednie odżywianie, uwarunkowania genetyczne, zgrzytanie zębami mogą przyspieszać przebieg choroby przyzębia – paradontozy. Wczesne wykonanie tomografii komputerowej, umożliwia postawienie diagnozy zanim dziąsła zaczną krwawić, a zęby zaczną się ruszać.

Bardzo ważne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej, poprzez zabiegi profesjonalnej higienizacji. Indywidualna terapia w naszej praktyce polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w płytce nazębnej i kamieniu nad i poddziąsłowym za pomocą scalingu (usuwanie kamienia za pomocą ultradźwięków) oraz kiretażu zamkniętego (root planing). Kiretaż wykonywany jest w znieczuleniu i polega na delikatnym oczyszczeniu powierzchni korzeni z kamienia, cementu korzeniowego zawierającego toksyny bakteryjne, głębokich kieszeni dziąsłowych oraz wygładzeniu powierzchni korzeni.

Choroby przyzębia (zapalenie dziąseł i paradontoza) to przewlekłe bakteryjne infekcje, która powodują utratę kości utrzymującej zęby, są poważnymi infekcjami, które pozostawione bez profesjonalnego leczenia powodują utratę zębów. Niektóre problemy z przyzębiem objawiają się odsłanianiem szyjek zębowych, które mogą być skutkiem nieprawidłowego zgryzu. Metody z zakresu chirurgii plastycznej dziąseł umożliwiają pokrycie takich miejsc własną tkanką.

Choroba przyzębia może dotknąć jednego, kilku lub wszystkich zębów. Rozpoczyna się wraz z pojawieniem się płytki bakteryjnej, czyli białego osadu na zębach, powodującego zapalenie dziąseł. Objawy to: zaczerwienienie, łatwe krwawienie podczas szczotkowania, nieprzyjemny zapach z ust, rozchwianie zębów. W przypadku późno zdiagnozowanej paradontozy i w trakcie jej przebiegu pacjenci tracą ruchome zęby. W takich przypadkach zgłaszającym się do nas pacjentom również przywracamy naturalny, piękny uśmiech, braki zębów uzupełniamy implantami, miniimplantami czy protezami wraz z wykonaniem koniecznych zabiegów protetycznych.

Przyczyny schorzenia:

  • Próchnica
  • Nieprawidłowe uzupełnienia protetyczne
  • Zła higiena jamy ustnej
  • Obecność kamienia nazębnego
  • Współistniejące choroby (cukrzyca)